معرفی سایت علمی E-molecules: سایتی برای جستجوی ساختارهای مولکولی

آیا دوست دارید شکل یک ساختار شیمیایی را رسم کنید و بعد قادر باشید که تمامی مولکولهای دقیقا عین آن ساختار یا مولکولهای حاوی آن ساختار و یا حتی مولکولهای مشابه آن ساختار را با امکان تعیین درصد شباهت جستجو کنید؟

خوب سایت ای-مولکول (ٍE-Molecules) سایتی است که احتمالا یکی از بزرگترین و تواناترین موتورهای جستجوی ساختار مولکولی با دسترسی باز برای عموم و  بدون نیاز به اشتراک است. این موتور جستجوی ساختارهای مولکولهای شیمیایی نه تنها مولکولهایی را که شما جستجو می‌کنید نشان می‌هد بلکه تقریبا اطلاعات مفصلی هم در باره این مولکولها را در اختیار شما می‌گذارد.

البته امکانات قابل استفاده این سایت برای جستجوی بیش از ۶ ملیون ماده شیمیایی به موارد بالا محدود نمی‌شود. مثلا برای رسم ساختار شیمیایی هم می‌شود از رابط گرافیکی خود سایت استفاده کرد هم از مدلهای رسم شده توسط chemdraw یا بعضی از نرم افزارهای دیگر. همچنین در پی نمایش اطلاعات هر ماده لیستی از تولیدکنندگان یا فروشندگان آن ماده و قیمتهای تقریبی را هم نمایش می‌دهد.

درباره ی دادخواه

علی اكبر دادخواه مدرك دكترای تخصصی PhD خود در مهندسی شيمی را در سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا اخذ نموده است. عنوان رساله دكترای او Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil بوده. همچنين عنوان تز كارشناسی ارشد ايشان در دانشگاه كويت Sewage sludge stabilization and control system design under variant anaerobic conditions بوده است. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه ايشان محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.