تغییر جایگاه ژاپن در بازار انرژی با تولید گاز از هیدرات های متان

gas hydratesبنا بر گزارش موسسه مشاوره انرژی وودمکنزی، اگر آزمایش تولید فراساحلی هیدرات های متان در سال ۲۰۱۳ موفقیت آمیز باشد، این منابع می توانند نیازهای انرژی ژاپن را برای دهه ها تامین کنند و به طور کلی نقش این کشور را در بازارهای جهانی انرژی تغییر دهند، ضمن آن که اعلام ورود یک منبع جدید انرژی در جهان خواهد بود.

هم اکنون ژاپن، دهمین کشور پرجمعیت جهان، برای تامین نیازهای انرژی خود به واردات نفت و گاز وابستگی شدید دارد؛ این کشور تنها در تامین ۱۶ درصد از نیازهای انرژی داخلی خودکفاست و بنا بر اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا (یی آی ای) از ژانویه ۲۰۱۲ ذخایر نفتی ژاپن حدود ۴۴ میلیون بشکه و ذخایر اثبات شده گازی آن ۷۳۸ میلیارد فوت مکعب بوده است.

ژاپن پس از آمریکا و چین، سومین واردکننده بزرگ نفت خام در جهان است که بیشتر نفت مورد نیاز خود را از عربستان تامین می کند، اما واردات ال ان جی هیچ کشوری به اندازه ژاپن نیست؛ به طوری که بنا بر اعلام یی آی ای، ژاپن بیش از یک سوم بازار ال ان جی جهان را در سال ۲۰۱۱ به خود اختصاص داده بود.

ادامه مطلب
مطلب قبلی در مورد هیدرات

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.