شفاف سازی را از حقوق مصرف کننده و مشخصا از بنزین شروع کنید

پمپ بنزین با 5 اکتان اعلام شده“رویکرد اصلی دولت یازدهم زمینه سازی برای مشارکت گسترده مردم است که سرلوحه همه سیاست های بخش های مختلف خواهد بود که در آن کارآمدی، شفافیت، فرآهم آوردن فضای کسب و کار مناسب، ترویج فرهنگ کارآفرینی، ساماندهی سرمایه اجتماعی، دست یابی فزاینده به علوم و فنون و تامین رفاه عمومی اساس عملکرد و سیاست گذاری ها خواهد بود.” – فرازی از سخنرانی دکتر روحانی رئیس جمهور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی

این مسئله شفافیت مسئله مهمی در کشور ما است. و البته اینطور نبوده که اصلا تا به حال در هیچ زمینه ای شفافیت وجود نداشته است. بلکه هر دولتی و هر مدیری سر کار آمده به نظرش آمده که یک سری مسائل در حیطه شفافیت می‌گنجد و یک سری دیگر از مسائل دانستنش خیلی زیاد برای مردم مهم نیست یا به مصلحت نیست که عمومی شود.

بنده پیشنهادم این است که جناب رئیس جمهور مسئله شفافیت را از دیدگاه دولت خود بالاخره باید از یک جایی شروع کنند و چه بهتر از اینکه به جای مسائل سیاسی و یا شفاف سازی بعضی از مسائل برای خارجیها در درجه اول شفاف سازی را برای خود مردم ایران و در حیطه حقوق مصرف کننده و به شکل اختصاصی از اکتان و کیفیت بنزین در پمپهای بنزین شروع کنند.

در همه دنیا مصرف کننده در ورود به پمپ بنزین از اکتان انواع بنزین در هر پمپ مطلع می‌شود و با توجه به طراحی موتور خودروی خود اکتان مناسب را انتخاب می‌کند. حالا بدون اینکه می‌شود و بدون اینکه اصلا بداند چه فرقی بین بنزین ارائه شده در جایگاههای مختلف وجود دارد هر از چندگاهی مسئولان در باره ارائه بنزین با استاندارد یورو ۴ یا یورو فلان و یورو بهمان خبر می‌دهند. تازه همین هم جای شک است که بالاخره در کدام جایگاه و در چه زمانی بنزین با این استانداردها ارائه شده یا می‌شود یا خواهد شد!

درباره ی دادخواه

علی اكبر دادخواه مدرك دكترای تخصصی PhD خود در مهندسی شيمی را در سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا اخذ نموده است. عنوان رساله دكترای او Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil بوده. همچنين عنوان تز كارشناسی ارشد ايشان در دانشگاه كويت Sewage sludge stabilization and control system design under variant anaerobic conditions بوده است. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه ايشان محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی است.
برچسب خورده : , . Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.