آماری از آزمون دکترای سال ۱۳۹۴

در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۴ ، تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۰۶ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۳۷ هزار و ۷۳ داوطلب غایب بوده اند یعنی حدود ۸۲ درصد از ثبت نام کنندگان در جلسه حاضر بوده اند.

نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و این کارنامه در ۲۶ فروردین ماه ۹۴ منتشر شد و از تعداد ۱۶۴ هزار و ۵۸۷ حاضرین در جلسه امتحان، تعداد ۵۶ هزار و ۷۴۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند و از این تعداد مجازین، ۴۰ هزار و ۲۸۱ داوطلب معادل ۷۱ درصد افراد انتخاب رشته نموده اند.

فهرست معرفی شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه تخصصی (بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی مطابق مصوبه وزارت علوم) حداکثر در ۵ کد رشته در ۱۴ اردیبهشت ماه از طریق انتشار در سایت سنجش اعلام می شود.
فهرست اسامی ۳۰ هزار و ۶۱ نفر معرفی شدگان چند برابر ظرفیت که از این تعداد ۱۲ هزار و ۲۳۸ نفر زن و ۱۷ هزار و ۸۲۳ نفر مرد هستند برای شرکت در مصاحبه تخصصی ( بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی) آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۴ اعلام می شود
از کل۴۰ هزار و ۳۰۴ داوطلبی که نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند، تعداد ۳۰ هزار و ۶۱ نفر معادل ۷۵ درصد آنان به عنوان معرفی شدگان برای شرکت در مصاحبه تخصصی (بررسی سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی ) حداکثر در ۵ کدرشته معرفی شده اند.
نهایتا نیز قرار است بین ۱۲ تا ۱۳ هزار نفر به دوره دکتری وارد شوند.

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
برچسب خورده : . Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.