باید درباره آب گفت‌وگو کنیم

با توجه به

    اهمیت راهبردی بحران آب

، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به‌عنوان نهاد دولتی و انجمن جامعه‌شناسی ایران، اندیشکده تدبیر آب ایران و انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات، به عنوان نهادهای مدنی، قصد دارند سلسله نشست¬هایی با عنوان «آب، فرهنگ و جامعه» و با شعار «باید درباره آب گفت‌وگو کنیم» در شش‌ماهه دوم سال ۱۳۹۳ و سه ماهه اول سال ۱۳۹۴ برگزار نمایند تا بدین طریق ضمن روشن شدن ابعاد راهبردی بحران آب، بسترها و زمینه‌های شکل‌گیری گفتمان جدید متناسب با تحولات نو، برای سیاستگذاری راهبردی در این حوزه فراهم گردد. در همین راستا، هفتمین نشست از مجموعه نشست‌های آب، فرهنگ و جامعه با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با عنوان «آب، فرهنگ و رسانه» در روز پنج‌شنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ از ساعت ۹ الی ۱۲ در دانشکده فرودسی مشهد (سالن رحیم زاده) برگزار می‌شود.
اعضای پانل این نشست عبارتند از:
• دکتر هادی خانیکی (رئیس انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات)
• دکتر کامران داوری (عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد)
• مهندس محمد علایی (معاون برنامه‌ریزی و بهبود آب منطقه‌ای خراسان رضوی)
• دکتر علی یوسفی (عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد)
• دکتر مهدی منتظر قائم (عضو هیئت علمی گروه ارتباطات اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران)
این نشست در صدد پاسخ دادن به پرسش‌های زیر است:
۱. تفاوت و فاصله بین تصویر واقعی و تصویر ارائه شده در رسانه‌ها از نظر گستردگی و عمق ابعاد مسئله آب در سطح ملی و استانی به چه اندازه است؟
۲. ارتباط و نسبت بین پدیده‌ طبیعی-انسانی بحران آب و جامعه و فرهنگ ایرانی چیست و چه گروه‌های اجتماعی بیشتر درگیر مسئله آب هستند؟
۳. رسانه‌ها در برابر پدیده بحران آب چه وظایف و تکالیفی دارند و در حال حاضر عملکرد آنها چگونه ارزیابی می شود؟
برگزارکنندگان از همه کارشناسان، روزنامه‌نگاران، سیاستگذاران، سمن‌های زیست‌محیطی، پژوهشگران علوم اجتماعی، محققان محیط زیست، و مطالعات آب دعوت می‌کنند تا به گفت‌وگوی اجتماعی درباره مسأله آب پیوسته و در سلسله نشست‌های «باید درباره آب گفت‌وگو کنیم» شرکت نمایند.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه سلسله نشست‌های آب، فرهنگ و جامعه به شماره تلفن ۸۸۹۴۷۴۰۰-۸۸۹۴۷۳۰۰ تماس حاصل نمایید.
آدرس وب سایت اندیشکده : http://www.iwpri.ir

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

One Response to باید درباره آب گفت‌وگو کنیم