قیمت بنزین: ریزش، تبخیر و …

fuel2واقعا معلوم نیست در مجلس چه خبر است و نمایندگان محترم چگونه به یک لایحه رای می‌دهند و عجیب تر از آن چطور یک رای داده شده و مصوبه را پس می‌گیرند. مثال این داستان وقایعی است که رد جریات تصویب بهای سوخت و مخصوصا بنزین رخ داد. مجلس محترم اول پله های مشخص و قیمتهایی برای هر پله تعیین کرد و نام آن را هم گذاشت ثابت نگه داشتن بهای بنزین و اخذ جریمه آلایندگی و ساییدن آسفالت خیابانها از خودروهای پر مصرف.  پرمصرف هم کسی تعریف شده بود که بیشتر از ۶۰ لیتر در ماه بنزین مصرف کند.

نمیدانم معیار آلایندگی و استفاده کمتر یا بیشتر از زیر ساختها را نمایندگان محترم چگونه محاسبه و تعیین کردند. چیزی که مشخص است این است که مثلا یک پیکان یا خودروی فرسوده با مصرف یک لیتر بنزین نسبت به یک خودروی هم وزن و هم اندازه با استانداردهای روز دنیا  به مراتب آلایندگی بیشتری ایجاد می‌کند به غیر از اینکه خودروی فرسوده یا حتی تولیدات روز بعضی شرکتهای داخلی با همان یک لیتر مسافت خیلی کمتری را می پیمایند و همچنین مسبب خرابیها و حوادث بی شمار دیگر هم هستند.

مشخص نیست وقتی با وضع مالیاتها و مقررات چند لایه بهای خودروهای معمولی ولی به روز دنیا مثل تویوتا کرولا یا  کمری، مزدا، هوندا سیویک یا اکورد و همچنین خودروهایی از قبیل سوناتا و اپتیما  که از معمولی ترین خودروهای دنیا با حداقل امکانات ایمنی و استاندارد هستند و به غلط به دلیل بهای گزاف در ایران به خودروهای لوکس معروف شده اند، قیمت آنها به سه برابر قیمت معمول در دنیا می‌رسد و وقتی مالک هر خودرو به نسبت بهای خودروی خود در سال باید عوارض پرداخت کند دیگر این عوارض آلایندگی و زیرساخت را از کجا درآورده اند؟

البته مجلس محترم طی یک اقدام نادر در امر قانونگذاری مصوبه را پس از تصویب پس گرفت و باز برای بررسی بیشتر به کمسیون تلفیق فرستاد. با این حال خروجی این اقدام ناپخته تر از مصوبه نخستین بود  وبا باز گذاشتن دست دولت در دو امر مهم، اول تعیین سهمیه پایه و دوم تعیین قیمت تمام شده که معلوم نیست به چه نحوی قرار است حساب شود، باعث شد که هیچکس بالاخره نفهمد آخر و عاقبت بهای بنزین چه شد!

در صورتی که وسیله نقلیه با استفاده از کارت سوخت جایگاه و یا مازاد در سهمیه تعیین شده توسط دولت سوخت‌گیری کند بهای سوخت تحویلی بر اساس قیمت تمام شده خواهد بود.

متن تبصره مربوط به قیمت تمام شده اگر به این صورت آمده که ” قیمت تمام شده موضوع این تبصره عبارت است از قیمت تعیین شده در بندر یا فوب خلیج فارس به اضافه هزینه‌های جانبی شامل ریزش، تبخیر،‌ بیمه، انتقال، حمل، توزیع و عوارض قانونی و نرخ کارمزد متناسب پرداختی به جایگاه‌داران که توسط دولت تعیین می‌شود.” ولی آیا مگر مردم مسئول ناکارآمدی مدیریتی در امر بالا بودن بهای تولید یا واردات بنزین هستند یا مگر مردم در امر عدم رعایت دانش روز در کاهش ریزش و تبخیر و مسائل دیگر هستند؟ چرا همیشه دم دست ترین کیسه برای جبران امور دیگر جیب مردم است؟

از طرفی تصویب ماندگاری کارت سوخت و ضرورت استفاده افراد از کارت خود امری ضروری و درست بود که برای وادار کردن افراد به استفاده از کارت خود راهکارهای معتدل تری نسبت به آنچه رخ داد می توانست ارائه شود، مگر اینکه هدف اصلی از اینگونه برخورد با بهای بنزین همان افزایش درامد دولت به هر عنوان باشد. فراموش هم نکنیم که دولت مدعی است که نرخ تورم حدود ۱۲% بوده و به همین میزان حقوقها را افزایش داده در حالی که از مصوبه مجلس در مورد بهای بنزین بوی خوبی در رابطه به جهش قیمتها و یک شوک تورمی به مشام نمی‌رسد.

درباره ی دادخواه

علی اكبر دادخواه مدرك دكترای تخصصی PhD خود در مهندسی شيمی را در سال 2003 از دانشگاه Texas A&M واقع در شهر كالج استيشن، ايالت تكزاس آمريكا اخذ نموده است. عنوان رساله دكترای او Hot water extraction with in situ wet oxidation: Polycyclic aromatic hydrocarbons removal from soil بوده. همچنين عنوان تز كارشناسی ارشد ايشان در دانشگاه كويت Sewage sludge stabilization and control system design under variant anaerobic conditions بوده است. عمده ترين زمينه های پ‍ژوهشی مورد علاقه ايشان محيط زيست، بيوتكنولوژی، نانو مواد، انرژی است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.