به هوش باشیم: ممنوعیت برای خودروهای بنزینی و گازوییلی

فرانسه در برنامه‌ای جدید با هدف مقابله با با تغییرات اقلیمی قصد دارد فروش انواع خودروهای بنزینی با گازوئیلی را از سال ۲۰۴۰ در این کشور ممنوع کند.

براساس گزارش رویترز، پس از خروج ایالات متحده آمریکا از پیمان تغییرات اقلیمی پاریس، فرانسه تصمیمی جدی‌تر در زمینه مقابله با گرمایش زمین برخواهد داشت، برای مثال می‌خواهد تا سال ۲۰۵۰ میزان تولید دی‌اکسید کربن را به صفر برساند.

نیکولا هیلو رئیس سازمان محیط زیست فرانسه اعلام کرد این کشور می‌خواهد تا سال ۲۰۴۰ فروش خودروهای بنزینی و گازوئیلی را ممنوع کند. نزدیک به ۹۵ درصد خودروهای پلاک شده در شش ماهه نخست امسال در فرانسه از نوع خودروهای دیزلی و بنزینی بوده‌اند درحالی‌که تنها ۱.۲ درصد از خودروها برقی، و ۳.۵ درصد از آنها هیبریدی بوده‌اند.

کارشناسان زیست‌محیطی تخمین زده‌اند که تصویب قوانین سختگیرانه در این کشور در چند دهه آینده منجر به کاهش تقاضا برای خودروهای دیزلی و بنزینی خواهد‌شد. خودروهای برقی به دلیل قیمت بالا و فراگیر نبودن همچنان درصد کوچکی از بازار فروش خودرو را در اختیار دارند.

در این میان دو شرکت خودروسازی مشهور دایملر و فولکس واگن اعلام کرده‌اند که تا سال ۲۰۵۰ نزدیک به یک چهارم از فروش خودروهای سواری خود را به خودروهای برقی اختصاص می‌دهند. شرکت ولوو نیز از توقف تولید خودروهای بنزینی خبر داده و اعلام کرد از سال ۲۰۱۹ به بعد تمامی خودروهای جدید این شرکت برقی یا هیبریدی خواهند بود. ادامه مطلب

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.