طلای سبز، محصول کشاورزی در آب دریا

همشهری آنلاین- دانشمندان معتقدند موجودات تک‌سلولی می‌توانند تحول بزرگی در زندگی انسان ایجاد کنند، از غذا گرفته تا درمان و حتی آراستگی ظاهری، اما ابتدا باید بتوان آنها را با ویژگی‌های مناسب و در ابعاد انبوه تولید کرد.
براساس گزارش یورونیوز، از این رو محققان دانشگاه وگنینگن در هلند، در مرکزی تخصصی در زمینه غذای سالم و محیط طی بیست سال گذشته روی ریزجلبکهایی مطالعه کرده‌اند که در لوله های آزمایشگاهی حاوی آب دریا نگه داری می‌شوند. کمی هوا و نور خورشید برای رشد و تکثیر سریع این موجودات کافی است.
هانس ریت، هماهنگ کننده این پروژه که میراکلز (MIRACLES) نام دارد می‌گوید: این یک گیاه سبز میکروسکوپی به‌نام ریز‌جلبک است. دلیل علاقه ما به پژوهش در مورد این گیاهان قابلیت آنها در تبدیل شدن به منبع تولید مثل انواع گونه‌های پایدار در مقیاس بزرگ است. ادامه مطلب
اکسون از جلبک نفت تولید کرد
تولید سوخت پاک و ارزان از جلبک با کمک محقق ایرانی

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.