چند توربین بادی کل برق زمین را تامین می‌کند؟

همشهری آنلاین:انرژی باد در دسته انرژی‌های پایداری است که چندان جذی گرفته نمی شود، و اگرچه کشورهای مختلف برای بهره‌برداری از این انرژی سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی انجام داده‌اند، اما نیروگاه‌های بادی تنها چهار درصد از حجم انرژی کشوری مانند آمریکا را تامین می‌کند.

براساس گزارش بیزینس اینسایدر، این آمار در سطح جهان نیز مشابه است. محققان دانشگاه هاروارد تخمین زده‌اند که نیروگاه‌های بادی غیرشهری از قابلیت تکنیکی تولید ۴۰ درصد از برق مصرفی جهان را دارند.

حال برای اینکه کل برق مورد نیاز جهان توسط توربین‌های بادی تامین شود، به سه میلیون و ۹۹۵ هزار و ۴۳۴ توربین بادی نیاز خواهد بود. این محاسبه توسط دبیر کل شورای جهانی نیروی باد، استیو ساویر انجام گرفته‌است: ۲۱ هزار تراوات بر ساعت برق، میانگین مصرف سالانه جهانی برق، تقسیم بر ۰.۰۰۵۲۵۶ تراوات بر ساعت خروجی سالانه یک توربین بادی برابر است با ۳۹۹۵۴۳۴ توربین بادی. ادامه مطلب

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.