فوت شدن یک نفر در تصادفات چقدر خسارت به کشور می‌زند؟

معاون دفتر تدوین مقررات و ایمنی حمل‌ونقل افزود: پراکندگی‌های جمعیتی، تنوع آب و هوایی گستردگی شبکه راه‌ها و زمان‌بر بودن خدمات امدادی می‌تواند در شدت و کاهش جراحات و فوتی‌ها مؤثر باشد.

وی با بیان این‌که کمیسیون ایمنی راه‌های کشور طبق اصل ۱۳۷ قانون اساسی با عضویت ۱۶ نهاد و ریاست وزیر راه و شهرسازی به بررسی این عوامل می‌پردازد، خاطرنشان کرد: هدر رفتن سرمایه‌های ملی و منابع انسانی در حوادث رانندگی باید بیش‌ازپیش مورد توجه قرار گیرد. مبلغ دیه یک نفر ۲۵۰ میلیون تومان است اما به ثمر رساندن هر فرد نزدیک به دو میلیارد تومان برای دولت هزینه غیرمستقیم دارد و نزدیک به یک میلیارد تومان خسارات مستقیم وارد می‌کند.

وی افزود: آمار ۲۰ هزار نفر تصادف منجر به فوت در سال و خسارتی که این میزان فوتی به اقتصاد کشور وارد می کند، برابر با ۵ درصد تولید ناخالص ملی است.ادامه مطلب

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.