امضای تفاهم نامه «بازچرخانی آب درپالایشگاه‌های گاز کشور (REUSE)»

تفاهم نامه “بازچرخانی آب در پالایشگاه‌های گاز کشور” بین مدیریت هماهنگی و نظارت برتولید و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری امضا شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن‌نیا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران که در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با حضور دکتر کاظمی، معاون امور صنعتی مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و دکتر پاک‌سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران سخن می‌گفت، با اعلام این خبر، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مدیریت بهینه مصرف آب در صنعت پالایش گاز کشور و به منظور استفاده از فناوری های نوین، رفع مشکلات و معضلات مربوطه و تسریع در همکاری های فیمابین، سرانجام تفاهم نامه “بازچرخانی آب در پالایشگاه‌های گاز کشور” بین مدیریت هماهنگی و نظارت برتولید و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری به امضا رسید.
بهمن‌نیا با اشاره به مشکل کم‌آبی حاد کشور و هم‌چنین اهمیت تامین آب مصرفی پالایشگاه‌های گاز در پایداری تولید، تصریح کرد: استفاده از فناوری های نوین و کارآمد در این حوزه نقش اساسی دارد و موجب صرفه‌جویی قابل توجهی در زمینه مصرف آب که در حال حاضر، یکی از معضلات اساسی جامعه ماست، می‌شود.
در این جلسه همچنین، دکتر کاظمی معاون امور صنعتی مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری نیز بر استفاده از پتانسیل بالای مرکز در جذب فناوری های نوین در این حوزه تأکید کرد و گفت: ما اکنون باید با استفاده از تجربیات کشورهای صاحب تکنولوژی در این خصوص، دانش فنی خود را در این زمینه به‌روز کنیم.
گفتنی است بر اساس این تفاهم نامه، همکاری مشترک در زمینه Re-Use آب پالایشگاه‌های گاز کشور در قالب پروژه های پژوهشی و کاربردی و همچنین مشاوره های صنعتی شکل خواهد گرفت.

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.