بالاترین خسارت تاریخ نفت به محیط زیست

به گزارش شانا، دولت فدرال آمریکا و ایالت‌های ساحلی خلیج مکزیک یک توافق بی‌سابقه ۱۸,۷ میلیارد دلاری را با شرکت بریتیش پترولیوم درباره حل و فصل پرونده نشت نفتی در سال ۲۰۱۰ به توافق رسیدند که بزرگترین حل و فصل یک پرونده زیست محیطی تا به امروز به حساب می‌آید.

بریتیش پترولیوم در آوریل ۲۰۱۰ در حال اجاره دادن دکل حفاری عمیق در خلیج مکزیک بود که ناگهان منفجر و در آب‌های لوییزیانا غرق شد، این حادثه به کشته شدن ۱۱ کارگر و نشت ۲۰۰ میلیون گالن نفت به دریا منجر شد.

این خسارت شامل پرداخت ۵,۵ میلیارد دلار جریمه نقض قانون آب‌های پاک و ۸.۱ میلیارد دلار بابت آسیب به منابع طبیعی است که به ایالت‌های خلیج مکزیک کمک می‌کند آسیب‌های ناشی از این نشت را جبران کنند.

دیوید اولمان رئیس سابق بخش جرایم زیست محیطی وزارت دادگستری آمریکا و استاد قوانین زیست محیطی در دانشگاه میشیگان می‌گوید: این خسارت بالاترین خسارتی است که تاکنون در خصوص مسائل زیست محیطی پرداخت شده است.

خسارتی که توسط بریتیش پترولیوم پرداخت شد همچنین شامل پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار غرامت اقتصادی طلب شده از سوی دولت محلی و ایالتی بود.

اولمان گفت: این یک توافق بزرگ است که تقریبا تمام ادعاهای برجسته درباره این نشت نفتی را حل و فصل می‌کند، این پیام روشن است، شرکت‌ها باید روی حفاظت از محیط زیست نسبت به آنچه که بریتیش پترولیم قبل از نشت نفتی سال ۲۰۱۰ انجام داد، بیشتر تاکید کنند. ادامه مطلب

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.