آب و فاضلاب اروپا در چه مسیری است؟

تحقیقی جدید از سوی مؤسسه EurEau (فدراسیون اروپایی انجمن‌های ملی تأمین‌کنندگان آب شرب و خدمات فاضلاب) درباره خدمات آب شرب و فاضلاب در سراسر اروپا انجام شده است. تحقیق قبلی این مؤسسه مربوط به هشت سال پیش بوده است که برای اولین‌بار در سال ٢٠٠٩ انجام شد و حاوی اطلاعات مختلفی بود. آقای «برونو» رئیس این مؤسسه گفته است: «در این هشت سال تغییرات زیادی رخ داده است؛ یعنی فناوری بهبود یافته، تعداد اختراعات و ابتکارات بیشتر شده و مصرف‌کنندگان خواهان خدماتی با همخوانی بیشتر با محیط‌‌زیست و مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند». در کل این اطلاعات از ٢٩ کشور اروپا از اتریش تا اسلواکی را در بر می‌گیرد. با‌وجود‌این در گزارش ذکر شده است که «به دلیل متفاوت‌بودن معیارهای ملی هر کشور، نباید مقایسه ساده‌ای بین کشورها انجام داد؛ چون تفاوت‌های فاحشی بین این کشورها به دلیل شرایط محلی هرکدام وجود دارد».
سرمایه‌گذاری
شرکت‌های خدمات آب اروپایی سالانه حدود ۴۵‌ میلیارد یورو در زمینه زیرساخت‌های آب سرمایه‌گذاری می‌کنند که این به معنی سرمایه‌گذاری ٩٣,۵ یورویی به‌ ازای هر ساکن این منطقه در یک سال است. ادامه مطلب

درباره ی مصطفايی

مهندس عبداله مصطفايي فارغ التحصيل مقطع كارشناسي ارشد رشته مهندسي محيط زيست از دانشگاه تهران و مقطع كارشناسي رشته مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف است. تجربيات وي در زمينه فرايندهاي شيميايي، محيط زيست و انرژي است. از نامبرده مقالات متعددي در نشريات علمي و روزنامه ها چاپ شده است.
Bookmark the پیوند یکتا.

نظرات بسته شده است.